Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Малолетен возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа

-Реклама-

МВР информира дека денеска во 04.18 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„1 Мај“ во Битола, патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Битола, удрило во дрво и две паркирани патнички моторни возила „бмв“ и „форд“, двете со битолски регистарски ознаки.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Битола.Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Малолетен возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа

Реклама

МВР информира дека денеска во 04.18 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„1 Мај“ во Битола, патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Битола, удрило во дрво и две паркирани патнички моторни возила „бмв“ и „форд“, двете со битолски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Битола.Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО