Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

ПРВИ СНИМКИ: Фрлена бомба во Косовска Митровица, две лица се повредени

-Реклама-
-Реклама-

Две лица се повредени синоќа во Косовска Митровица откако рачна бомба експлодирала нешто пред полноќ на улицата „Кнез Милош“, во непосредна близина на мотелот „Бишевац“.

Реклама

Како што потврди заменик командирот на полицијата за северниот регион, Ветон Елшани, повредени се две лица, а оштетени се и неколку автомобили.

-Реклама-

Елшани за Танјуг потврди дека околу 23.50 часот во близина на мотелот Бишевац експлодирала рачна бомба и додал дека две лица се повредени, од кои едно потешкo.

Дежурниот хирург во КБЦ Косовска Митровица, Бојан Вучиниќ, изјави дека синоќа околу полноќ бил примен маж со повеќе повреди предизвикани од експлозивна направа.

„Околу 23:50 часот се случи експлозија во Северна Митровица. Две лица се повредени. Ќе видиме зошто дошло до експлозијата, истрагата е во тек“, рече Елшани.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ПРВИ СНИМКИ: Фрлена бомба во Косовска Митровица, две лица се повредени

Реклама

Две лица се повредени синоќа во Косовска Митровица откако рачна бомба експлодирала нешто пред полноќ на улицата „Кнез Милош“, во непосредна близина на мотелот „Бишевац“.

Како што потврди заменик командирот на полицијата за северниот регион, Ветон Елшани, повредени се две лица, а оштетени се и неколку автомобили.

Елшани за Танјуг потврди дека околу 23.50 часот во близина на мотелот Бишевац експлодирала рачна бомба и додал дека две лица се повредени, од кои едно потешкo.

Дежурниот хирург во КБЦ Косовска Митровица, Бојан Вучиниќ, изјави дека синоќа околу полноќ бил примен маж со повеќе повреди предизвикани од експлозивна направа.

„Околу 23:50 часот се случи експлозија во Северна Митровица. Две лица се повредени. Ќе видиме зошто дошло до експлозијата, истрагата е во тек“, рече Елшани.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО