Friday, February 23, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО СРБИЈА: Едно лице загина во експлозија во фабриката „Трајал“ во Крушевац

-Реклама-

Едно лице загина во експлозијата во фабриката „Трајал“ во Крушевац, а четворица се повредени.

Реклама
-Реклама-

Според првите информации едно лице загина, а четири се повредени и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Општата болница во Крушевац“, се вели во соопштението на МУП.

-Реклама-

По експлозијата избувнал локализиран пожар, а на местото на настанот се обезбедуваат припадници на полициската управа во Крушевац и на Службата за вонредни ситуации.

Интервенцијата е во тек.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО СРБИЈА: Едно лице загина во експлозија во фабриката „Трајал“ во Крушевац

Реклама

Едно лице загина во експлозијата во фабриката „Трајал“ во Крушевац, а четворица се повредени.

Според првите информации едно лице загина, а четири се повредени и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Општата болница во Крушевац“, се вели во соопштението на МУП.

По експлозијата избувнал локализиран пожар, а на местото на настанот се обезбедуваат припадници на полициската управа во Крушевац и на Службата за вонредни ситуации.

Интервенцијата е во тек.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО