Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

ПОВТОРНО ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Од сабота снегот доаѓа и во градовите

-Реклама-

Во четврток и петок ќе има повремен локален дожд и ќе дува засилен јужен ветер што ќе придонесе температурите да бидат во значителен пораст, соопшти УХМР.

Реклама
-Реклама-

Промена на времето ќе има во сабота кога под влијание на влажен и студен бран ќе дува засилен северен ветер и ќе има врнежи кои на повеќето места ќе бидат од снег.

-Реклама-

Се очекува и формирање на снежна покривка и во некои пониски места.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ПОВТОРНО ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Од сабота снегот доаѓа и во градовите

Реклама

Во четврток и петок ќе има повремен локален дожд и ќе дува засилен јужен ветер што ќе придонесе температурите да бидат во значителен пораст, соопшти УХМР.

Промена на времето ќе има во сабота кога под влијание на влажен и студен бран ќе дува засилен северен ветер и ќе има врнежи кои на повеќето места ќе бидат од снег.

Се очекува и формирање на снежна покривка и во некои пониски места.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО