Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Како да испеглате постелнина без пегла – трик кој го користат и во хотелите

-Реклама-
-Реклама-

ТикТокерка објавила снимка на која објаснила како да ја израмните постелнината и тоа без пеглање.

Реклама

Воопшто не е чудно што цела армија корисници ја прегледале оваа објава 280.000 пати.

-Реклама-

Мама Мила на кревет ставила неиспеглана и згужвана постелнина па по малку ја прскала со вода додека ја ставала на кревет. Ја оставила да се исуши на воздух и тоа е тоа. На крајот открила дека истиот трик го користат и во хотелите за да избегнат непотребно пеглање.

@mama_mila_ Love a no-ironing hack ☁️ #cleaninghack #bedroomcheck #cleaningmotivation #freshsheets ♬ original sound – ocean_magazine

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Како да испеглате постелнина без пегла – трик кој го користат и во хотелите

Реклама

ТикТокерка објавила снимка на која објаснила како да ја израмните постелнината и тоа без пеглање.

Воопшто не е чудно што цела армија корисници ја прегледале оваа објава 280.000 пати.

Мама Мила на кревет ставила неиспеглана и згужвана постелнина па по малку ја прскала со вода додека ја ставала на кревет. Ја оставила да се исуши на воздух и тоа е тоа. На крајот открила дека истиот трик го користат и во хотелите за да избегнат непотребно пеглање.

@mama_mila_ Love a no-ironing hack ☁️ #cleaninghack #bedroomcheck #cleaningmotivation #freshsheets ♬ original sound – ocean_magazine

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО