Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина 25-годишно момче откако се повредило на градилиште во Скопје

-Реклама-

Денеска (17.01.2024) во 09:15 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен И.С.(25) од с.Сингелиќ, скопско, кој набргу починал.

Реклама
-Реклама-

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи за приватна фирма, на објект во изградба на подрачјето на Центар.

-Реклама-

Увид е извршен, а известени се трудова инспекција и јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина 25-годишно момче откако се повредило на градилиште во Скопје

Реклама

Денеска (17.01.2024) во 09:15 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен И.С.(25) од с.Сингелиќ, скопско, кој набргу починал.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи за приватна фирма, на објект во изградба на подрачјето на Центар.

Увид е извршен, а известени се трудова инспекција и јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО