Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Фокус дознава: Пронајденото починато лице во Велес е маж кој исчезна минатиот јули

-Реклама-

Познат е идентитетот на лицето кое беше пронајдено починато, во поодмината фаза во близина на филтерната станица во Велес, на шести јануари.

Реклама
-Реклама-

Како што дознава ,,Фокус” од блиски на починатото лице, станува збор за велешанец на возраст од 66 години, кој беше пријавен за исчезнат од јули минатата година. По него се трагаше подолг период, а семејството преку ,,Фокус”, но и на социјалните мрежи бараше помош во негово пронаоѓање.

-Реклама-

Од СВР Велес по повод случајот известија дека на местото каде бил пронајден трупот бил извршен увид од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на Институт за судска медицина, заради утврдување на причините на смртта и идентитетот.

,,Фокус” побара одговори од ОЈО во врска со случајот, односно дали е утврдена причината за смртта на велешанецот, кој исчезна пред околу шест месеци, а чиј труп беше пронајден кај филтерната станица на ЈКП Дервен во Велес. Од таму посочија дека се уште не е готов обдукцискиот наод.

Извор: fokus.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Фокус дознава: Пронајденото починато лице во Велес е маж кој исчезна минатиот јули

Реклама

Познат е идентитетот на лицето кое беше пронајдено починато, во поодмината фаза во близина на филтерната станица во Велес, на шести јануари.

Како што дознава ,,Фокус” од блиски на починатото лице, станува збор за велешанец на возраст од 66 години, кој беше пријавен за исчезнат од јули минатата година. По него се трагаше подолг период, а семејството преку ,,Фокус”, но и на социјалните мрежи бараше помош во негово пронаоѓање.

Од СВР Велес по повод случајот известија дека на местото каде бил пронајден трупот бил извршен увид од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на Институт за судска медицина, заради утврдување на причините на смртта и идентитетот.

,,Фокус” побара одговори од ОЈО во врска со случајот, односно дали е утврдена причината за смртта на велешанецот, кој исчезна пред околу шест месеци, а чиј труп беше пронајден кај филтерната станица на ЈКП Дервен во Велес. Од таму посочија дека се уште не е готов обдукцискиот наод.

Извор: fokus.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО