Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Братоубиство во Хрватска – го убил брата си нанесувајќи му две убодни рани

-Реклама-

Маж (46) синоќа со нож убил 51-годишен маж во семејната куќа во месноста Боровци во Кула Норинска во Хрватска, нанесувајќи му две убодни рани во пределот на стомакот. Тие биле во блиски семејни врски, соопшти дубровничко-неретванската полиција по спроведена кривична истрага.

Реклама
-Реклама-

Наводно, по семејна расправија брат го убил братот, пишува Слободна Далмација. На местото на настанот беше спроведена истрага, предводена од заменик окружниот државен обвинител.

-Реклама-

Полицијата постапила по добиениот дојава, а на местото на настанот бил затекнат 46-годишен осомничен, кој бил приведен и донесен во полициските простории за кривична истрага.

По наредба на Жупаниското државно правобранителство, телото на починатиот е пренесено во Патолошкото одделение на дубровничката болница, каде ќе биде извршена обдукција.

„Постојано се расправаа“

Браќата се од проблематично семејство, а двајцата и претходно и биле познати на полицијата поради употреба на дрога и имотни деликти, пишува Дубровачки дневник.

– Постојано се расправаа, тоа беше трајно нарушен семеен однос – велат добро упатени извори.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Братоубиство во Хрватска – го убил брата си нанесувајќи му две убодни рани

Реклама

Маж (46) синоќа со нож убил 51-годишен маж во семејната куќа во месноста Боровци во Кула Норинска во Хрватска, нанесувајќи му две убодни рани во пределот на стомакот. Тие биле во блиски семејни врски, соопшти дубровничко-неретванската полиција по спроведена кривична истрага.

Наводно, по семејна расправија брат го убил братот, пишува Слободна Далмација. На местото на настанот беше спроведена истрага, предводена од заменик окружниот државен обвинител.

Полицијата постапила по добиениот дојава, а на местото на настанот бил затекнат 46-годишен осомничен, кој бил приведен и донесен во полициските простории за кривична истрага.

По наредба на Жупаниското државно правобранителство, телото на починатиот е пренесено во Патолошкото одделение на дубровничката болница, каде ќе биде извршена обдукција.

„Постојано се расправаа“

Браќата се од проблематично семејство, а двајцата и претходно и биле познати на полицијата поради употреба на дрога и имотни деликти, пишува Дубровачки дневник.

– Постојано се расправаа, тоа беше трајно нарушен семеен однос – велат добро упатени извори.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО