Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

„Ми беше сѐ“: Синот на починатиот Дејан со емотивна објава се прости од својот татко!

-Реклама-

Кошаркарскиот свет тагува – Дејан Милојевиќ почина на 47-годишна возраст од последици од срцев удар, а сега неговиот син Никола се прости од легендарниот српски кошаркар и тренер.

Реклама
-Реклама-

Дејан Милојевиќ имаше неверојатна кариера и како играч и како тренер. Професионално почна да се занимава со кошарка во белградски Беовук, а потоа се пресели во ФМП. Во тимот од Железник остана две години. Во Будуќност помина четири години (2000 – 2004), потоа на ред дојде Партизан, а подоцна играше за Валенсија и Галатасарај.

-Реклама-

Деки беше познат и како играч и како тренер, а сите го паметат како ведар, позитивен и насмеан. Од Милојевиќ се простуваат луѓе од кошаркарскиот свет, но и воопшто од спортскиот свет, а сега се огласи и неговото семејство, поточно синот Никола.

Никола Милојевиќ се прости од својот татко преку социјалната мрежа Инстаграм.

Тој ја објави нивната црно-бела слика на стори и напиша:

– Ми беше сѐ.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

„Ми беше сѐ“: Синот на починатиот Дејан со емотивна објава се прости од својот татко!

Реклама

Кошаркарскиот свет тагува – Дејан Милојевиќ почина на 47-годишна возраст од последици од срцев удар, а сега неговиот син Никола се прости од легендарниот српски кошаркар и тренер.

Дејан Милојевиќ имаше неверојатна кариера и како играч и како тренер. Професионално почна да се занимава со кошарка во белградски Беовук, а потоа се пресели во ФМП. Во тимот од Железник остана две години. Во Будуќност помина четири години (2000 – 2004), потоа на ред дојде Партизан, а подоцна играше за Валенсија и Галатасарај.

Деки беше познат и како играч и како тренер, а сите го паметат како ведар, позитивен и насмеан. Од Милојевиќ се простуваат луѓе од кошаркарскиот свет, но и воопшто од спортскиот свет, а сега се огласи и неговото семејство, поточно синот Никола.

Никола Милојевиќ се прости од својот татко преку социјалната мрежа Инстаграм.

Тој ја објави нивната црно-бела слика на стори и напиша:

– Ми беше сѐ.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО