Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

ТАГА: Српска пејачка трагично загина во Дубаи, паднала од 24 кат

-Реклама-

Пејачката Андријана Лазиќ од Бјелина трагично почина на 28-годишна возраст додека беше на одмор во Дубаи.

Реклама
-Реклама-

Лазиќ паднала од 24. кат во Дубаи, а тажната вест ја соопшти нејзиниот татко Небојша Лазиќ кој споделил потресна порака на денот кога починала неговата ќерка. Небојша откри и дека телото на Андријана сè уште не е пристигнато во Србија.

-Реклама-

Андријана отпатувала на Емирати со своите пријателки, а по одморот планирала да сними неколку веќе подготвени песни.

Семејството беше завиено во црно по трагичната вест, а нејзиниот неутешен татко објави отворено писмо до починатата пејачка, како и нејзините последни моменти во Дубаи.

Небојша Лазиќ на својот фејсбук-профил објави серија фотографии од Андријана и на тој начин се збогува со неа: „Ќе плачам по тебе додека не ми се исушат солзите. Засекогаш ќе останеш дел од мојата душа, тато ќе те сака до последниот ден од својот живот“, напиша тој во описот на видеото.

Андријана била на почетокот на својата пејачка кариера, а пред да замине на патувањето снимила две песни со познатиот композитор Горан Ратковиќ и кои наскоро требало да бидат објавени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ТАГА: Српска пејачка трагично загина во Дубаи, паднала од 24 кат

Реклама

Пејачката Андријана Лазиќ од Бјелина трагично почина на 28-годишна возраст додека беше на одмор во Дубаи.

Лазиќ паднала од 24. кат во Дубаи, а тажната вест ја соопшти нејзиниот татко Небојша Лазиќ кој споделил потресна порака на денот кога починала неговата ќерка. Небојша откри и дека телото на Андријана сè уште не е пристигнато во Србија.

Андријана отпатувала на Емирати со своите пријателки, а по одморот планирала да сними неколку веќе подготвени песни.

Семејството беше завиено во црно по трагичната вест, а нејзиниот неутешен татко објави отворено писмо до починатата пејачка, како и нејзините последни моменти во Дубаи.

Небојша Лазиќ на својот фејсбук-профил објави серија фотографии од Андријана и на тој начин се збогува со неа: „Ќе плачам по тебе додека не ми се исушат солзите. Засекогаш ќе останеш дел од мојата душа, тато ќе те сака до последниот ден од својот живот“, напиша тој во описот на видеото.

Андријана била на почетокот на својата пејачка кариера, а пред да замине на патувањето снимила две песни со познатиот композитор Горан Ратковиќ и кои наскоро требало да бидат објавени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО