Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Приведена 18-годишна девојка – лажела дека била киднапирана

-Реклама-

Во текот на вчерашниот ден била лишена од слобода Р.И.(18) од Скопје од страна на полициски службеници при СВР Тетово. Таа на 18-ти во 21:30 часот пријавила дека Е.И.(55) физички ја има нападнато и против нејзина волја ја држел во неговиот дом.

Реклама
-Реклама-

По преземени мерки и активности во соработка со Центарот за социјални работи Тетово, било утврдено дека таа лажно го пријавила настанот, а подоцна во службен разговор и самата признала дека по своја волја престојувала кај него дома. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена пријава по член 366 став 1 во врска со член 140 став 1 од Кривичниот законик велат од МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Приведена 18-годишна девојка – лажела дека била киднапирана

Реклама

Во текот на вчерашниот ден била лишена од слобода Р.И.(18) од Скопје од страна на полициски службеници при СВР Тетово. Таа на 18-ти во 21:30 часот пријавила дека Е.И.(55) физички ја има нападнато и против нејзина волја ја држел во неговиот дом.

По преземени мерки и активности во соработка со Центарот за социјални работи Тетово, било утврдено дека таа лажно го пријавила настанот, а подоцна во службен разговор и самата признала дека по своја волја престојувала кај него дома. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена пријава по член 366 став 1 во врска со член 140 став 1 од Кривичниот законик велат од МВР.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО