Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

ХИТ ВИДЕО: Поп го фрли светиот крст па скона и самиот во студената вода

-Реклама-

Несекојдневна сцена се случила во Црна Гора на Пивско Езеро, за време на вчерашното празнување на Богојавление – Водици, кога традиционално православните верници скокаат по светиот крст, пренесуваат медиумите од соседството.

Реклама
-Реклама-

На видеото кое се споделува на социјалните мрежи се гледа како свештено лице – поп, прво го осветува крстот, го фрла да го фатат верниците, па и самиот облечен во мантија скокна во студената вода.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ХИТ ВИДЕО: Поп го фрли светиот крст па скона и самиот во студената вода

Реклама

Несекојдневна сцена се случила во Црна Гора на Пивско Езеро, за време на вчерашното празнување на Богојавление – Водици, кога традиционално православните верници скокаат по светиот крст, пренесуваат медиумите од соседството.

На видеото кое се споделува на социјалните мрежи се гледа како свештено лице – поп, прво го осветува крстот, го фрла да го фатат верниците, па и самиот облечен во мантија скокна во студената вода.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО