Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Нова временска прогноза: Ни доаѓаат рекордно минусни температури

-Реклама-

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и постудено, претпладне со локални врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Реклама
-Реклама-

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

-Реклама-

Во понеделник времето ќе биде утрото студено, преку денот претежно сончево и тивко.

Во вторник времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Нова временска прогноза: Ни доаѓаат рекордно минусни температури

Реклама

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и постудено, претпладне со локални врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во понеделник времето ќе биде утрото студено, преку денот претежно сончево и тивко.

Во вторник времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО