Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Тешка сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, а тројца се повредени

-Реклама-

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска на автопатот Куманово-Табановце.

Реклама
-Реклама-

– Во 20:30 часот во СВР Куманово е пријавена сообраќајна несреќа на автопат Куманово-Табановце во која учествувале три возила ,,голф”, ,,поло” и ,,бмв”. Едно лице починало на местото на настанот, а три лица се здобиле со повреди и се пренесени во болницата во Куманово. Во тек е увид, информираа од СВР Куманово.

-Реклама-

Од Итната медицинска помош во Куманово информираа дека едно од повредените лица поради сериозноста на повредите е пратено на скопските клиники, а останатите две лица се задржани во Општата болница Куманово.

СВР Куманово најавува повеќе детали во текот на денешниот ден.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, а тројца се повредени

Реклама

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска на автопатот Куманово-Табановце.

– Во 20:30 часот во СВР Куманово е пријавена сообраќајна несреќа на автопат Куманово-Табановце во која учествувале три возила ,,голф”, ,,поло” и ,,бмв”. Едно лице починало на местото на настанот, а три лица се здобиле со повреди и се пренесени во болницата во Куманово. Во тек е увид, информираа од СВР Куманово.

Од Итната медицинска помош во Куманово информираа дека едно од повредените лица поради сериозноста на повредите е пратено на скопските клиники, а останатите две лица се задржани во Општата болница Куманово.

СВР Куманово најавува повеќе детали во текот на денешниот ден.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО