Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Четири лица се повредени

-Реклама-

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што синоќа се случила меѓу две возила на патот Неготино – Кавадарци, потврдија утринава од МВР.

Реклама
-Реклама-

Синоќа во 22:50 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Неготино-Кавадарци, на местото викано „Маренски уши“, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило фолксваген голф со неготински регистарски ознаки, управувано од А.П.(43) од Неготино и патничко возило лада без регистарски ознаки, управувано од Д.Л.(40) од Росоман.

-Реклама-

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатничките во возилото лада, Г.Г.(39) од Штип и А.В.(42) од Росоман, констатирани во болницата во Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци, информираат од МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Четири лица се повредени

Реклама

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што синоќа се случила меѓу две возила на патот Неготино – Кавадарци, потврдија утринава од МВР.

Синоќа во 22:50 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Неготино-Кавадарци, на местото викано „Маренски уши“, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило фолксваген голф со неготински регистарски ознаки, управувано од А.П.(43) од Неготино и патничко возило лада без регистарски ознаки, управувано од Д.Л.(40) од Росоман.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатничките во возилото лада, Г.Г.(39) од Штип и А.В.(42) од Росоман, констатирани во болницата во Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци, информираат од МВР.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО