Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Тридневна диета со компири и јогурт – изгубете 5кг за 3 дена

-Реклама-

Правилната исхрана и редовната физичка активност се клучни за одржувањето на нормалната тежина.

Реклама
-Реклама-

Сепак, доколку сакате, можете со оваа ефикасна диета да го забрзате процесот на губење на килограми, така што за само 3 дена ќе намалите 5 килограми.

-Реклама-

Она на што треба да внимавате е фактот што оваа диета не содржи разнообразна храна па не е погодна за сечиј организам.

Прв ден
Појадок: Еден варен компир без сол и чаша јогурт

Ручек: Два варени компири без сол и чаша јогурт

Вечера: 2 чаши јогурт

Втор ден
Појадок: Еден варен компир и чаша јогурт

Ручек: Два варени компири и чаша јогурт

Вечера: Еден варен компир без сол и чаша јогурт

Трет ден
Појадок: Еден варен компир

Ручек: Еден варен компир

Вечера: Чаша јогурт

Доколку почувствувате напад на глад, изедете мала количина бадеми или некое друго јаткасто овошје, напијте се јогурт или изедете овошје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тридневна диета со компири и јогурт – изгубете 5кг за 3 дена

Реклама

Правилната исхрана и редовната физичка активност се клучни за одржувањето на нормалната тежина.

Сепак, доколку сакате, можете со оваа ефикасна диета да го забрзате процесот на губење на килограми, така што за само 3 дена ќе намалите 5 килограми.

Она на што треба да внимавате е фактот што оваа диета не содржи разнообразна храна па не е погодна за сечиј организам.

Прв ден
Појадок: Еден варен компир без сол и чаша јогурт

Ручек: Два варени компири без сол и чаша јогурт

Вечера: 2 чаши јогурт

Втор ден
Појадок: Еден варен компир и чаша јогурт

Ручек: Два варени компири и чаша јогурт

Вечера: Еден варен компир без сол и чаша јогурт

Трет ден
Појадок: Еден варен компир

Ручек: Еден варен компир

Вечера: Чаша јогурт

Доколку почувствувате напад на глад, изедете мала количина бадеми или некое друго јаткасто овошје, напијте се јогурт или изедете овошје.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО