Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Најсмртоносниот ден за израелската армија во Газа: Oбјавени фотографии од војниците кои ги загубија животите

-Реклама-

Војската на Израел соопшти дека 21 војник е убиен во Газа, што го означува најсмртоносниот ден за израелските сили од почетокот на нивната копнена операција.

Реклама
-Реклама-

Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари изјави дека се верува дека ракетна граната погодила тенк во близина на двете згради во кои се наоѓале, јавува Би-Би-Си.

-Реклама-

Тој рече дека зградите експлодирале веројатно како резултат на мините поставени таму од израелските сили за да ги урнат. ИДФ соопшти дека се уште ги истражува деталите за инцидентот.

Израел се обидува да го елиминира Хамас откако вооружените напаѓачи убија повеќе од 1.300 луѓе во нападите на 7 октомври.

Повеќе од 25.000 луѓе се убиени во Газа од почетокот на воздушната и копнената кампања што ја започнаа Израелците, според податоците објавени од Министерството за здравство на Хамас.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Најсмртоносниот ден за израелската армија во Газа: Oбјавени фотографии од војниците кои ги загубија животите

Реклама

Војската на Израел соопшти дека 21 војник е убиен во Газа, што го означува најсмртоносниот ден за израелските сили од почетокот на нивната копнена операција.

Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари изјави дека се верува дека ракетна граната погодила тенк во близина на двете згради во кои се наоѓале, јавува Би-Би-Си.

Тој рече дека зградите експлодирале веројатно како резултат на мините поставени таму од израелските сили за да ги урнат. ИДФ соопшти дека се уште ги истражува деталите за инцидентот.

Израел се обидува да го елиминира Хамас откако вооружените напаѓачи убија повеќе од 1.300 луѓе во нападите на 7 октомври.

Повеќе од 25.000 луѓе се убиени во Газа од почетокот на воздушната и копнената кампања што ја започнаа Израелците, според податоците објавени од Министерството за здравство на Хамас.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО