Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Младо момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа во Македонија

-Реклама-

Денеска (23.01.2024) во 02.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Волковија, кај с.Брвеница, патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.С.(21) од с.Брвеница, тетовско, излетало од патот.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клинички центар Тетово.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Младо момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа во Македонија

Реклама

Денеска (23.01.2024) во 02.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Волковија, кај с.Брвеница, патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.С.(21) од с.Брвеница, тетовско, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клинички центар Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО