Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) Голем пожар во трговски центар во Белград

-Реклама-

Акцијата за гаснење на пожарот што избувна во Кинескиот трговски центар во блок 70 во Нов Белград е многу сложена, се слушнале неколку детонации, а во гаснењето се вклучени и хеликоптери, изјави за Н1 началникот на Одделот за вонредни ситуации Лука Чаушиќ.

Реклама
-Реклама-

– Ваквите објекти се полни со запалив материјал. Имаме искуство со гаснење пред нешто повеќе од две години, кога успеавме да спасиме дури 200 локали од 360, меѓутоа, овде пожарот избувна многу брзо, наведе Чаушиќ.

-Реклама-

Тој додаде дека пожарникарите пристигнале за 2,3 минути, а за пет минути почнале да го гаснат пожарот, што бил „во фаза на разгорување“.

Нема информации за повредени или загинати лица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Голем пожар во трговски центар во Белград

Реклама

Акцијата за гаснење на пожарот што избувна во Кинескиот трговски центар во блок 70 во Нов Белград е многу сложена, се слушнале неколку детонации, а во гаснењето се вклучени и хеликоптери, изјави за Н1 началникот на Одделот за вонредни ситуации Лука Чаушиќ.

– Ваквите објекти се полни со запалив материјал. Имаме искуство со гаснење пред нешто повеќе од две години, кога успеавме да спасиме дури 200 локали од 360, меѓутоа, овде пожарот избувна многу брзо, наведе Чаушиќ.

Тој додаде дека пожарникарите пристигнале за 2,3 минути, а за пет минути почнале да го гаснат пожарот, што бил „во фаза на разгорување“.

Нема информации за повредени или загинати лица.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО