Sunday, June 16, 2024
29.8 C
Skopje

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СКОПЈЕ: Полицијата утринава врши серија претреси и апси

-Реклама-

Полицијата утринава врши серија претреси и апси членови на криминален клан од Грчец, кои се поврзани со трговија со дрога и убиства, дознава МИА.

Реклама

Претреси се прават во Грчец, Дуќанџик, Чаир и други локации. Според информации на МИА, веќе има неколкумина уапсени, а акцијата е се уште во тек.

-Реклама-

Во текот на денот, по завршување на акцијата, се очекуваат повеќе детали од полицијата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СКОПЈЕ: Полицијата утринава врши серија претреси и апси

-Реклама-

Полицијата утринава врши серија претреси и апси членови на криминален клан од Грчец, кои се поврзани со трговија со дрога и убиства, дознава МИА.

Реклама

Претреси се прават во Грчец, Дуќанџик, Чаир и други локации. Според информации на МИА, веќе има неколкумина уапсени, а акцијата е се уште во тек.

Во текот на денот, по завршување на акцијата, се очекуваат повеќе детали од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО