Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Едно лице е тешко повреденo во сообраќајна несреќа во Македонија

-Реклама-

Вчера во 16 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено e дека на регионалниот пат Гостивар-Градец, во село Добридол, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила со гостиварски регистарски ознаки: „мицубиши“ управувано од 44-годишниот А.Н. од гостиварско Врапчиште и „опел“ што го управувал 63-годишниот А.С. од гостиварска Топлица.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата, возачот на „опелот“ се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

-Реклама-

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Едно лице е тешко повреденo во сообраќајна несреќа во Македонија

Реклама

Вчера во 16 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено e дека на регионалниот пат Гостивар-Градец, во село Добридол, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила со гостиварски регистарски ознаки: „мицубиши“ управувано од 44-годишниот А.Н. од гостиварско Врапчиште и „опел“ што го управувал 63-годишниот А.С. од гостиварска Топлица.

Во несреќата, возачот на „опелот“ се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО