Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Почина македонскиот фолк пејач Златко Милошевски – Злате

-Реклама-

Почина македонскиот музичар Златко Милошевски.

Реклама

Познатиот Злате пееше со многу ѕвезди од македонската естрада и настапуваше во речиси сите места каде се организираат забави.

-Реклама-

Неговите колеги и пријатели, тажната вест ја споделуваат на социјалните мрежи и изразуваат сочувство.

-Реклама-

На неговиот ФЕЈСБУК профил можете да ги видите тажните овјави по неговата смрт.

Причината за смртта не е позната, но сигурно била ненадејна бидејќи Злате за деновиве имал веќе закажани настапи.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Почина македонскиот фолк пејач Златко Милошевски – Злате

-Реклама-

Почина македонскиот музичар Златко Милошевски.

Реклама

Познатиот Злате пееше со многу ѕвезди од македонската естрада и настапуваше во речиси сите места каде се организираат забави.

Неговите колеги и пријатели, тажната вест ја споделуваат на социјалните мрежи и изразуваат сочувство.

На неговиот ФЕЈСБУК профил можете да ги видите тажните овјави по неговата смрт.

Причината за смртта не е позната, но сигурно била ненадејна бидејќи Злате за деновиве имал веќе закажани настапи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО