Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Авион принудно слета во Белград поради смрт на еден патник

-Реклама-

Државјанин на Турција (59) починал на лет од Германија, поради што авионот изутрината околу 4 часот и 40 минути принудно слетал на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, информираат од итната помош.

Реклама

Како што навеле во таа служба, на турскиот државјанин му се слошило за време на летот, па авионот принудно слетал на белградскиот аеродром, но кога пристигнала итната екипа можеле само да констатираат смрт.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Авион принудно слета во Белград поради смрт на еден патник

-Реклама-

Државјанин на Турција (59) починал на лет од Германија, поради што авионот изутрината околу 4 часот и 40 минути принудно слетал на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, информираат од итната помош.

Реклама

Како што навеле во таа служба, на турскиот државјанин му се слошило за време на летот, па авионот принудно слетал на белградскиот аеродром, но кога пристигнала итната екипа можеле само да констатираат смрт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО