Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Со нож ранет 36 годишен тетовец, итно пренесен на скопските клиники

-Реклама-

На 27 јануари околу 21 часот и 45 минути, на улица “Страшо Пинџур” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 36-годишниот тетовец Д М.Тој се сомничи дека околу 18 часот и 15 минути, на улица “Илинденска” во Тетово, физички го нападнал и со остар предмет го повредил 37-годишниот Ф.И., исто така, од Тетово.

Реклама

“На повредувањето му претходела нивна меѓусебна вербална расправија, а Ф.И. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.Д.М. задржан е во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот”, соопшти портпаролот на СВР ТЕТОВО Марјан Јодифоски.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Со нож ранет 36 годишен тетовец, итно пренесен на скопските клиники

-Реклама-

На 27 јануари околу 21 часот и 45 минути, на улица “Страшо Пинџур” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 36-годишниот тетовец Д М.Тој се сомничи дека околу 18 часот и 15 минути, на улица “Илинденска” во Тетово, физички го нападнал и со остар предмет го повредил 37-годишниот Ф.И., исто така, од Тетово.

Реклама

“На повредувањето му претходела нивна меѓусебна вербална расправија, а Ф.И. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.Д.М. задржан е во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот”, соопшти портпаролот на СВР ТЕТОВО Марјан Јодифоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО