Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

(ФОТО) По сообраќајната несреќа Ѓорѓе Давид соопшти трагични вести – се прости од својот пријател

-Реклама-

Рокерот Ѓорѓе Даид вчера објави тажна вест на својот Инстаграм профил. Имено, тој објави потресна порака во која се прости од својот пријател и бас гитарист Милош Стојисављевиќ – Цајгер, чија ненадејна смрт длабоко го погоди Ѓорѓе.

Реклама

Ѓорѓе истакна дека нивното пријателство било нераскинливо и на сцената и надвор од него. Тој откри дека токму овој бас гитарист бил клучна фигура во некои од најважните моменти од неговата кариера. Нивната заедничка љубов кон музиката ги поврза на подлабоко ниво, создавајќи нераскинлива врска која вечно ќе живее во меморијата на рокерот.

-Реклама-

Пораката што Ѓорѓе Давид ја сподели на социјалните мрежи наиде на голем одзив кај неговите фанови и колегите од музичката индустрија. Многумина му испратија зборови на поддршка на рокерот во овие тешки моменти, посочувајќи колку починатиот бас гитарист беше ценет и сакан од музичарите и јавноста.

-Реклама-

Иако збогувањето со саканиот пријател е тешко и болно, Ѓорѓе Давид истакна дека споменот за него и неговата музика ќе живее вечно. Неговото наследство ќе остане неизбришливо, а неговата страст за музиката ќе инспирира многу генерации музичари во годините што доаѓаат.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) По сообраќајната несреќа Ѓорѓе Давид соопшти трагични вести – се прости од својот пријател

Реклама

Рокерот Ѓорѓе Даид вчера објави тажна вест на својот Инстаграм профил. Имено, тој објави потресна порака во која се прости од својот пријател и бас гитарист Милош Стојисављевиќ – Цајгер, чија ненадејна смрт длабоко го погоди Ѓорѓе.

Ѓорѓе истакна дека нивното пријателство било нераскинливо и на сцената и надвор од него. Тој откри дека токму овој бас гитарист бил клучна фигура во некои од најважните моменти од неговата кариера. Нивната заедничка љубов кон музиката ги поврза на подлабоко ниво, создавајќи нераскинлива врска која вечно ќе живее во меморијата на рокерот.

Пораката што Ѓорѓе Давид ја сподели на социјалните мрежи наиде на голем одзив кај неговите фанови и колегите од музичката индустрија. Многумина му испратија зборови на поддршка на рокерот во овие тешки моменти, посочувајќи колку починатиот бас гитарист беше ценет и сакан од музичарите и јавноста.

Иако збогувањето со саканиот пријател е тешко и болно, Ѓорѓе Давид истакна дека споменот за него и неговата музика ќе живее вечно. Неговото наследство ќе остане неизбришливо, а неговата страст за музиката ќе инспирира многу генерации музичари во годините што доаѓаат.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО