Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата.

Реклама

Согласно минатонеделната одлука, цените не бензините и дизелот се зголемија на 1,5 денари.

-Реклама-

Ова се актуелните цени на горивата:

-Реклама-

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 78,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 80,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 74,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,732 (денари/килограм)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата.

Реклама

Согласно минатонеделната одлука, цените не бензините и дизелот се зголемија на 1,5 денари.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 78,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 80,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 74,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,732 (денари/килограм)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО