Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

НАЈНОВА ВЕСТ: Полицијата влезе на Онкологија – се вршат претреси, има и уапсени

-Реклама-

Утринава полицијата прави претреси кај лекари од Клиниката за Онкологија, дознава Центар.мк од извори во истрагата, а според нивните извори има и уапсени лекари. Претресите се во склоп на акцијата која пред неколку месеци ја почна екс министерот Оливер Спасовски со скопското обвинителство за низата злоупотреби кои се случувале на оваа клиника. Како што пренесува медиумот претреси се веќе направени кај Н.Н., Е.Џ. и Н.В..

Реклама

Претреси имаше и пред неколку месеци, по што обвинителството отвори предистражна постапка. Во текот на денот очекуваме информации од обвинителството за денешните претреси.

-Реклама-

Извор: centar.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВА ВЕСТ: Полицијата влезе на Онкологија – се вршат претреси, има и уапсени

-Реклама-

Утринава полицијата прави претреси кај лекари од Клиниката за Онкологија, дознава Центар.мк од извори во истрагата, а според нивните извори има и уапсени лекари. Претресите се во склоп на акцијата која пред неколку месеци ја почна екс министерот Оливер Спасовски со скопското обвинителство за низата злоупотреби кои се случувале на оваа клиника. Како што пренесува медиумот претреси се веќе направени кај Н.Н., Е.Џ. и Н.В..

Реклама

Претреси имаше и пред неколку месеци, по што обвинителството отвори предистражна постапка. Во текот на денот очекуваме информации од обвинителството за денешните претреси.

Извор: centar.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО