Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

42-годишен маж ограбил црква – полицијата го фати за 20 минути

-Реклама-

Вчера во 17.50 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го уапсиле Н.А.(42) од Велес. Тој се сомничи дека дваесетина минути порано или околу 17.30 часот со употреба на сила и подесен алат влегол во црква на улица „Благој Ѓорев“ во Велес и одзел пари.

Реклама

Кај него биле пронајдени парите и биле вратени во црквата, како и предметот со кој го извршил делото. Тој бил приведен во полициска станица, за настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава се вели во соопштението на МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

42-годишен маж ограбил црква – полицијата го фати за 20 минути

-Реклама-

Вчера во 17.50 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го уапсиле Н.А.(42) од Велес. Тој се сомничи дека дваесетина минути порано или околу 17.30 часот со употреба на сила и подесен алат влегол во црква на улица „Благој Ѓорев“ во Велес и одзел пари.

Реклама

Кај него биле пронајдени парите и биле вратени во црквата, како и предметот со кој го извршил делото. Тој бил приведен во полициска станица, за настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава се вели во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО