Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

„Бомба“ од Формула 1: Луис Хамилтон во завршни преговори со Ферари

-Реклама-

Шпанскиот медиум „АС“ изнесе бомба поврзана со Формула 1. Имено, според нивните информации седумкратниот светски првак Луис Хамилтон е во завршна фаза на преговори за возачко столче во култниот Ферари.

Реклама
-Реклама-

Британецот има проблеми во Мерцедес во последните две сезони, не е доволно конкурентен и бара начин достојно да ја заврши својата богата кариера, со оглед на тоа што има 39 години. Доколку Хамилтон се реши да „побегне“ од Мерцедес во Ферари ќе биде вистинска сензација. Тој е дел од овој проект од самите почетоци, меѓутоа се верува дека во иднина ќе биде тимски колега со Шарл Леклер.

-Реклама-

Хамилтон има договор со Мерцедес до 2025 година, меѓутоа сегашните договори на возачите и тимовите не се многу строги и дозволуваат простор за маневар и евентуална предвремена разделба. Информациите велат дека Британецот ќе се пресели во Ферари во 2025 година, заземајќи му го местото на Карлос Саинц кој ќе мора да бара нова средина.

Извор: гол.мк

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

„Бомба“ од Формула 1: Луис Хамилтон во завршни преговори со Ферари

Реклама

Шпанскиот медиум „АС“ изнесе бомба поврзана со Формула 1. Имено, според нивните информации седумкратниот светски првак Луис Хамилтон е во завршна фаза на преговори за возачко столче во култниот Ферари.

Британецот има проблеми во Мерцедес во последните две сезони, не е доволно конкурентен и бара начин достојно да ја заврши својата богата кариера, со оглед на тоа што има 39 години. Доколку Хамилтон се реши да „побегне“ од Мерцедес во Ферари ќе биде вистинска сензација. Тој е дел од овој проект од самите почетоци, меѓутоа се верува дека во иднина ќе биде тимски колега со Шарл Леклер.

Хамилтон има договор со Мерцедес до 2025 година, меѓутоа сегашните договори на возачите и тимовите не се многу строги и дозволуваат простор за маневар и евентуална предвремена разделба. Информациите велат дека Британецот ќе се пресели во Ферари во 2025 година, заземајќи му го местото на Карлос Саинц кој ќе мора да бара нова средина.

Извор: гол.мк

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО