Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СВЕТ: Авион се урна врз населени куќи – има и загинати!

-Реклама-

Несреќата се случила синоќа, а се претпоставува дека загинале патниците од авионот, како и жителите во камп приколките и мобилните куќи кои биле уништени од пожарот.

Реклама

Несреќата се случила веднаш откако пилотот на авионот испратил повик за помош до контролата на летање. Се претпоставува дека дошло до дефект на моторот. Според медиумите, станува збор за помал авион, но во моментов не се знае колку патници имало во авионот, ниту од каде полетал или до која дестинација.

-Реклама-

Шефот на противпожарната служба Скот Елерс од округот Клирвотер, Флорида, рече дека има повеќе жртви во авионот и во камп куќите, но дека точниот број на жртви засега не е познат. Како што најави, повикот за помош дошол неколку моменти пред да се урне авионот.

-Реклама-

Се наведува дека при падот се повредени голем број луѓе.

„Во овој момент не се знае судбината на пилотот, каде се движел авионот и од каде полетал. Во близина се наоѓа меѓународниот аеродром „Сент Пит Клирвотер“ рече Елерс.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СВЕТ: Авион се урна врз населени куќи – има и загинати!

-Реклама-

Несреќата се случила синоќа, а се претпоставува дека загинале патниците од авионот, како и жителите во камп приколките и мобилните куќи кои биле уништени од пожарот.

Реклама

Несреќата се случила веднаш откако пилотот на авионот испратил повик за помош до контролата на летање. Се претпоставува дека дошло до дефект на моторот. Според медиумите, станува збор за помал авион, но во моментов не се знае колку патници имало во авионот, ниту од каде полетал или до која дестинација.

Шефот на противпожарната служба Скот Елерс од округот Клирвотер, Флорида, рече дека има повеќе жртви во авионот и во камп куќите, но дека точниот број на жртви засега не е познат. Како што најави, повикот за помош дошол неколку моменти пред да се урне авионот.

Се наведува дека при падот се повредени голем број луѓе.

„Во овој момент не се знае судбината на пилотот, каде се движел авионот и од каде полетал. Во близина се наоѓа меѓународниот аеродром „Сент Пит Клирвотер“ рече Елерс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО