Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Дневен хороскоп за сабота, 3. февруари 2024 година

-Реклама-

ОВЕН
Обидете се да ја завршите планираната работа. Иницијациите се непожелни. Ако сте активни на вашето работно место и се обидувате да бидете менторски настроени, ќе ги иритирате колегите. Денот може да ви донесе разочарувања поврзани со беспричинска агресивност од вашите блиски кои ве нападнале со навредливи зборови. Заштитете се и спречете ги да дојдат во вашиот дом.

Реклама

БИК
Не си дозволувајте блискост со луѓето за коишто сте сигурни дека целат да ве искористат и потоа да ве заборават. Нема смисла да се чувствувате понижени. Не правете небарана добрина, за да не стекнете непријатели. Резултатите на вашето работно место денеска зависат само од вас. Ќе наидете на интриги кои ќе ве вознемират, доколку искусите нечии нечесни постапки.

-Реклама-

БЛИЗНАЦИ
Немојте да се чудите доколку денеска ви понудат неочекувано патување и деловна средба во странство. Прифатете без двоумење, а успехот ќе ве следи. Избрзаните одлуки доведуваат до необмислени постапки. Избегнувајте ги и наместо да создавате проблеми, завршете ги службените задачи и препуштете се на релаксација и вечерна забава.

-Реклама-

РАК
Не претерувајте со барањата кон вашите најблиски. Ако треба да работите, не ја одбивајте понудената помош. Стабилизирајте ги односите на вашето работно место. Голема е веројатноста да доживеете триумф од постигнатиот професионален успех. Сите потфати се успешни, дури и ако на прв поглед ви изгледаат невозможни.

ЛАВ
Вашите успеси уште еднаш ќе предизвикаат завист кај оние околу вас, доколку претерано се фалите со вашите неверојатни достигнувања. Тешкотиите најмногу ги предизвикуваат споредни фактори, со кои ќе се справите доколку не се лутите и имате трпение. Не заборавајте да се наспиете добро.

ДЕВИЦА
Промените, доколку се добро обмислени, можат да ви донесат неочекуван успех. Сепак, какви и да се вашите планови, не пропуштајте ги одморите и пријатните средби со пријателите во вечерните часови. Бидете смирени и самоуверени за да се справите со сите ваши задачи. Деловните разговори се успешни.

ВАГА
Тешко ви е да комуницирате поради вашата неподготвеност за компромиси во семејството. Тврдоглавоста ви штети. Новите познанства нема да ви помогнат да ја надминете кризата во врската. Совршено се справувате со службените задачи, но подобро е да ги одложите деловните состаноци и разговори за да се спасите од маката.

ШКОРПИЈА
Не е исклучено уште денеска да ги договорите условите и да започнете успешен бизнис. Бидете внимателни со оптоварувањето на работата и одвојте време навечер за релаксација и забава. Ќе мора тврдоглаво и трпеливо да се залагате за вашите принципи – речиси невозможна задача.

СТРЕЛЕЦ
Вашата самоувереност и активност на работното место не ви носи ништо добро, туку ви создава непријатели. Вашите најблиски повторно се погодени од тоа што не сте го одржале ветувањетп. Успешни се напорите да се подготват темелите на вашата материјална стабилност. Не инвестирајте без да го процените ризикот. Не патувајте.

ЈАРЕЦ
Одложете го носењето важни одлуки доколку сте расеани, а особено ако тие се поврзани со вашите колеги или вашите нови работни обврски. Очекувајте вести за приходи. На работното место ќе остварите успех. Вашето оптимистичко расположение ќе ви помогне брзо да ги надминете тешкотиите.

ВОДОЛИЈА
Денот ви носи пријатни, но и по малку непријатни емоции. Зависни сте од околината во којашто се наоѓате. Ве советуваме да останете дома навечер или да се препуштите на забавата со пријатно друштво. Ќе завршите многу работа, но резултатите се далеку од очекуваните. Нема да бидете задоволни ниту со потпишаните договори и спогодби.

РИБИ
Оние од вас кои се полни со желба за работа, да не започнуваат нови задачи, бидејќи нема како да ги завршат во текот на работното време. Бидете смирени и не се лутете на грешките на вашите колеги. Ако работите во група, ќе добиете пофалби, а на крајот од седмицата – заслужена парична награда и јавно признание. Одморот во вечерните часови е задолжителен.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Дневен хороскоп за сабота, 3. февруари 2024 година

-Реклама-

ОВЕН
Обидете се да ја завршите планираната работа. Иницијациите се непожелни. Ако сте активни на вашето работно место и се обидувате да бидете менторски настроени, ќе ги иритирате колегите. Денот може да ви донесе разочарувања поврзани со беспричинска агресивност од вашите блиски кои ве нападнале со навредливи зборови. Заштитете се и спречете ги да дојдат во вашиот дом.

Реклама

БИК
Не си дозволувајте блискост со луѓето за коишто сте сигурни дека целат да ве искористат и потоа да ве заборават. Нема смисла да се чувствувате понижени. Не правете небарана добрина, за да не стекнете непријатели. Резултатите на вашето работно место денеска зависат само од вас. Ќе наидете на интриги кои ќе ве вознемират, доколку искусите нечии нечесни постапки.

БЛИЗНАЦИ
Немојте да се чудите доколку денеска ви понудат неочекувано патување и деловна средба во странство. Прифатете без двоумење, а успехот ќе ве следи. Избрзаните одлуки доведуваат до необмислени постапки. Избегнувајте ги и наместо да создавате проблеми, завршете ги службените задачи и препуштете се на релаксација и вечерна забава.

РАК
Не претерувајте со барањата кон вашите најблиски. Ако треба да работите, не ја одбивајте понудената помош. Стабилизирајте ги односите на вашето работно место. Голема е веројатноста да доживеете триумф од постигнатиот професионален успех. Сите потфати се успешни, дури и ако на прв поглед ви изгледаат невозможни.

ЛАВ
Вашите успеси уште еднаш ќе предизвикаат завист кај оние околу вас, доколку претерано се фалите со вашите неверојатни достигнувања. Тешкотиите најмногу ги предизвикуваат споредни фактори, со кои ќе се справите доколку не се лутите и имате трпение. Не заборавајте да се наспиете добро.

ДЕВИЦА
Промените, доколку се добро обмислени, можат да ви донесат неочекуван успех. Сепак, какви и да се вашите планови, не пропуштајте ги одморите и пријатните средби со пријателите во вечерните часови. Бидете смирени и самоуверени за да се справите со сите ваши задачи. Деловните разговори се успешни.

ВАГА
Тешко ви е да комуницирате поради вашата неподготвеност за компромиси во семејството. Тврдоглавоста ви штети. Новите познанства нема да ви помогнат да ја надминете кризата во врската. Совршено се справувате со службените задачи, но подобро е да ги одложите деловните состаноци и разговори за да се спасите од маката.

ШКОРПИЈА
Не е исклучено уште денеска да ги договорите условите и да започнете успешен бизнис. Бидете внимателни со оптоварувањето на работата и одвојте време навечер за релаксација и забава. Ќе мора тврдоглаво и трпеливо да се залагате за вашите принципи – речиси невозможна задача.

СТРЕЛЕЦ
Вашата самоувереност и активност на работното место не ви носи ништо добро, туку ви создава непријатели. Вашите најблиски повторно се погодени од тоа што не сте го одржале ветувањетп. Успешни се напорите да се подготват темелите на вашата материјална стабилност. Не инвестирајте без да го процените ризикот. Не патувајте.

ЈАРЕЦ
Одложете го носењето важни одлуки доколку сте расеани, а особено ако тие се поврзани со вашите колеги или вашите нови работни обврски. Очекувајте вести за приходи. На работното место ќе остварите успех. Вашето оптимистичко расположение ќе ви помогне брзо да ги надминете тешкотиите.

ВОДОЛИЈА
Денот ви носи пријатни, но и по малку непријатни емоции. Зависни сте од околината во којашто се наоѓате. Ве советуваме да останете дома навечер или да се препуштите на забавата со пријатно друштво. Ќе завршите многу работа, но резултатите се далеку од очекуваните. Нема да бидете задоволни ниту со потпишаните договори и спогодби.

РИБИ
Оние од вас кои се полни со желба за работа, да не започнуваат нови задачи, бидејќи нема како да ги завршат во текот на работното време. Бидете смирени и не се лутете на грешките на вашите колеги. Ако работите во група, ќе добиете пофалби, а на крајот од седмицата – заслужена парична награда и јавно признание. Одморот во вечерните часови е задолжителен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО