Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Исчезнаа две девојчиња од скопско

-Реклама-

Полицијата е во потрага по две девојчиња од Скопско, пријавени од нивните семејства дека се оддалечиле од домот.

Реклама

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Гази Баба, С.М.(48) од с.Сингелиќ, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Р.М.(14), за која се сомнева дека е со машко лице. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

-Реклама-

Вчера во 21.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.Т.(48) од с.Волково, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.Т.(14), која и претходно се оддалечувала и била враќана, а има и здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Исчезнаа две девојчиња од скопско

-Реклама-

Полицијата е во потрага по две девојчиња од Скопско, пријавени од нивните семејства дека се оддалечиле од домот.

Реклама

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Гази Баба, С.М.(48) од с.Сингелиќ, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Р.М.(14), за која се сомнева дека е со машко лице. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Вчера во 21.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.Т.(48) од с.Волково, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.Т.(14), која и претходно се оддалечувала и била враќана, а има и здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО