Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Повредени се три лица

-Реклама-

МВР информира дека синоќа во 21.58 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека околу 21.40 часот на локалниот пат Струмица – село Просениково се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Т.(32) од село Доброшинци и патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Т.(39) од село Градско Балдовци, Струмичко.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и Т.Н.(47) од село Пиперево, Струмичко, сопатникот во патничкото возило „ауди“, а со телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило „мерцедес“, констатирани во Медицински центар Струмица.

-Реклама-

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Повредени се три лица

-Реклама-

МВР информира дека синоќа во 21.58 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека околу 21.40 часот на локалниот пат Струмица – село Просениково се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Т.(32) од село Доброшинци и патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Т.(39) од село Градско Балдовци, Струмичко.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и Т.Н.(47) од село Пиперево, Струмичко, сопатникот во патничкото возило „ауди“, а со телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило „мерцедес“, констатирани во Медицински центар Струмица.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО