Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Пролет во февруари: Еве какви температури не очекуваат во следните денови!

-Реклама-

Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Реклама

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и тивко.

-Реклама-

Во четврток времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини. Преку денот сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб југозападен ветер.

-Реклама-

Во петок времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Пролет во февруари: Еве какви температури не очекуваат во следните денови!

Реклама

Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и тивко.

Во четврток времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини. Преку денот сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб југозападен ветер.

Во петок времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде наутро со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО