Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Пронајдена почината жена во нејзиниот дом – ова се деталите!

-Реклама-

На 07.02.2024 вo 17.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела во Струга била пронајдена почината П.А.(73) од Струга.

Реклама

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга.

-Реклама-

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Пронајдена почината жена во нејзиниот дом – ова се деталите!

Реклама

На 07.02.2024 вo 17.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела во Струга била пронајдена почината П.А.(73) од Струга.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО