Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Тешко повредено малолетно девојче откако ја прегази 18-годишник

-Реклама-

Вчера (8 февруари) во 18 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „101“ во Гостивар патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18- годишниот Н.З. од гостиварски Балиндол удрило во малолетничка од Гостивар.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а нешто подоцна Н.З. е лишен од слобода.

-Реклама-

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешко повредено малолетно девојче откако ја прегази 18-годишник

Реклама

Вчера (8 февруари) во 18 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „101“ во Гостивар патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18- годишниот Н.З. од гостиварски Балиндол удрило во малолетничка од Гостивар.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а нешто подоцна Н.З. е лишен од слобода.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО