Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Тешко повредено малолетно девојче откако ја прегази 18-годишник

-Реклама-

Вчера (8 февруари) во 18 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „101“ во Гостивар патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18- годишниот Н.З. од гостиварски Балиндол удрило во малолетничка од Гостивар.

Реклама

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а нешто подоцна Н.З. е лишен од слобода.

-Реклама-

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешко повредено малолетно девојче откако ја прегази 18-годишник

-Реклама-

Вчера (8 февруари) во 18 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „101“ во Гостивар патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18- годишниот Н.З. од гостиварски Балиндол удрило во малолетничка од Гостивар.

Реклама

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а нешто подоцна Н.З. е лишен од слобода.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО