Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

СВЕТ: Бебе почина откако мајката по грешка го ставила во рерна

-Реклама-

Бебе починало откако нејзината мајка по грешка ја ставила во рерна да спие, изјави обвинителот. Мараја Томас од Канзас Сити, Мисури беше обвинета за загрозување на благосостојбата на едно дете.

Реклама

Во петокот попладне полицијата реагираше на пријава за бебе кое не дише. Во изјавата за веројатната причина се наведува дека брзата помош го нашла детето со видливи изгореници. Бебето е констатирано мртво на местото на настанот.

-Реклама-

Не е објаснето како настанала грешката
Во соопштението за медиумите се наведува дека сведокот рекол дека мајката „го заспала детето и случајно го ставила во рерна наместо во креветчето“. Полицијата не прецизираше како точно дошло до грешката, пишува Sky News.

-Реклама-

„Ја препознаваме ужасната природа на оваа трагедија и нашите срца се тешки поради загубата на овој скапоцен живот. Веруваме дека системот на кривичната правда соодветно ќе одговори на овие ужасни околности“, рече окружниот обвинител на округот Џексон, Жан Питер Бејкер.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

СВЕТ: Бебе почина откако мајката по грешка го ставила во рерна

-Реклама-

Бебе починало откако нејзината мајка по грешка ја ставила во рерна да спие, изјави обвинителот. Мараја Томас од Канзас Сити, Мисури беше обвинета за загрозување на благосостојбата на едно дете.

Реклама

Во петокот попладне полицијата реагираше на пријава за бебе кое не дише. Во изјавата за веројатната причина се наведува дека брзата помош го нашла детето со видливи изгореници. Бебето е констатирано мртво на местото на настанот.

Не е објаснето како настанала грешката
Во соопштението за медиумите се наведува дека сведокот рекол дека мајката „го заспала детето и случајно го ставила во рерна наместо во креветчето“. Полицијата не прецизираше како точно дошло до грешката, пишува Sky News.

„Ја препознаваме ужасната природа на оваа трагедија и нашите срца се тешки поради загубата на овој скапоцен живот. Веруваме дека системот на кривичната правда соодветно ќе одговори на овие ужасни околности“, рече окружниот обвинител на округот Џексон, Жан Питер Бејкер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО