Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Кој е совршениот подарок за Денот на вљубените според хороскопскиот знак?

-Реклама-

Овен

Реклама
-Реклама-

Општо земено, господата родени под овој Хороскопски знак се импулсивни и уверени во себе и во својата машкост. Затоа не правете си експерименти, подарувајќи им мечињата или вино. Тие би се радувале на практични работи – карта за фитнес или билети за концерт.

-Реклама-

Бик

Мажите од знак Бик се нежни, скромни и … неверојатни! И не, не си мислете дека вашиот партнер е далечен роднина на Алф, кој има 9 стомаци – тој едноставно не може да одолее на кулинарски задоволства. За да го одмрзнете срцето на Бик, подгответе му вкусна вечера или однесете го во некој мал, но уреден ресторан со нетрадиционална кујна.

Близнаци

Зборлестите Близнаци имаат потреба постојано да се во комуникација и размена на идеи. Тие се спонтани, духовити и доживува вистински глад за интелектуална “храна”. Поради тоа изненадете ги со сатирична книга или табли за шах.

Рак

Раковите се чувствителни и сентиментални домошари. Не би останале фасцинирани, ако ги одведете во преполн ресторан или звучен клуб. Тие ќе го ценат соодветно секој подарок, кој би можеле да го споделат со вас – романтичен спа викенд за двајца, на пример. Не заборавајте и картички со романтична порака!

Лав

Страстен, разигран и малку заљубен во себе, Лавот сака да се чувствува како крал на џунглата! Подарете му незаборавна вечер во луксузен ресторан, а потоа продолжете забава дома. Земете му скапо шише виски или убав кубанска пура.

Девица

Девицата секогаш ќе ја забележи софистицираната едноставност на подарокот. Овој човек е многу организиран, затоа подарете му нешто што ќе му помага да го организира своето секојдневие. Тоа може да биде таблет, убав тефтер, календар, кожен куфер или деловна торба.

Вага

Претставниците на знак Вага се харизматични и општествени. Ги импресионираат стилското однесување и непринудени манири. А што е подобар начин од тоа да го покажете стилот од класичен, убав парфем?

Шкорпија

Шкорпиите се мистериозни и мистични природи кои тешко би се импресионирале од било каков подарок. Се разбира, никогаш не би одбиле некоја забава под чаршафот. Затоа ви нудиме да им купите убава долна облека, придружено со стилски спакувано издание на Кама Сутра.

Стрелец

Мажите од знак Стрелец се оптимисти, слободоумни и инспиративни. Сакаат авантури, кои го креваат адреналинот. Ако тој е токму таков, не двоумете се да го изненадите со некои екстремни искуства како лет со падобран или слегувањето во пештера.

Јарец

Јарец секогаш точно знае што сака од животот, не гради воздушни замоци. Бидејќи семејството и домот му се на прво место за овој Хороскопски знак подарете им нешто поврзано со тоа. Комплет чаши за вино, уметничко дело или рамка за слика би ги трогнале претставниците на овој знак.

Водолија

Независни, ги гледаат работите во перспектива и чудни – такви се мажите од знак Водолија. Златното правило е подарокот да биде изненадување. Не е важно што ќе му изберете, тој ќе биде максимално задоволен од сè, под услов да не си замислил дека ќе му го подарите токму тоа.

Риби

Романтичари по душа, Рибите ќе го ценат сето подарено од срце и душа. Парфемите, најскапите шишиња со алкохол не им се по вкусот, бидејќи би сметале дека тоа е подарок за „одбивање“ на броеви. Направете им стилски албум со сите ваши слики или им го подарете омиленото милениче.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Кој е совршениот подарок за Денот на вљубените според хороскопскиот знак?

Реклама

Овен

Општо земено, господата родени под овој Хороскопски знак се импулсивни и уверени во себе и во својата машкост. Затоа не правете си експерименти, подарувајќи им мечињата или вино. Тие би се радувале на практични работи – карта за фитнес или билети за концерт.

Бик

Мажите од знак Бик се нежни, скромни и … неверојатни! И не, не си мислете дека вашиот партнер е далечен роднина на Алф, кој има 9 стомаци – тој едноставно не може да одолее на кулинарски задоволства. За да го одмрзнете срцето на Бик, подгответе му вкусна вечера или однесете го во некој мал, но уреден ресторан со нетрадиционална кујна.

Близнаци

Зборлестите Близнаци имаат потреба постојано да се во комуникација и размена на идеи. Тие се спонтани, духовити и доживува вистински глад за интелектуална “храна”. Поради тоа изненадете ги со сатирична книга или табли за шах.

Рак

Раковите се чувствителни и сентиментални домошари. Не би останале фасцинирани, ако ги одведете во преполн ресторан или звучен клуб. Тие ќе го ценат соодветно секој подарок, кој би можеле да го споделат со вас – романтичен спа викенд за двајца, на пример. Не заборавајте и картички со романтична порака!

Лав

Страстен, разигран и малку заљубен во себе, Лавот сака да се чувствува како крал на џунглата! Подарете му незаборавна вечер во луксузен ресторан, а потоа продолжете забава дома. Земете му скапо шише виски или убав кубанска пура.

Девица

Девицата секогаш ќе ја забележи софистицираната едноставност на подарокот. Овој човек е многу организиран, затоа подарете му нешто што ќе му помага да го организира своето секојдневие. Тоа може да биде таблет, убав тефтер, календар, кожен куфер или деловна торба.

Вага

Претставниците на знак Вага се харизматични и општествени. Ги импресионираат стилското однесување и непринудени манири. А што е подобар начин од тоа да го покажете стилот од класичен, убав парфем?

Шкорпија

Шкорпиите се мистериозни и мистични природи кои тешко би се импресионирале од било каков подарок. Се разбира, никогаш не би одбиле некоја забава под чаршафот. Затоа ви нудиме да им купите убава долна облека, придружено со стилски спакувано издание на Кама Сутра.

Стрелец

Мажите од знак Стрелец се оптимисти, слободоумни и инспиративни. Сакаат авантури, кои го креваат адреналинот. Ако тој е токму таков, не двоумете се да го изненадите со некои екстремни искуства како лет со падобран или слегувањето во пештера.

Јарец

Јарец секогаш точно знае што сака од животот, не гради воздушни замоци. Бидејќи семејството и домот му се на прво место за овој Хороскопски знак подарете им нешто поврзано со тоа. Комплет чаши за вино, уметничко дело или рамка за слика би ги трогнале претставниците на овој знак.

Водолија

Независни, ги гледаат работите во перспектива и чудни – такви се мажите од знак Водолија. Златното правило е подарокот да биде изненадување. Не е важно што ќе му изберете, тој ќе биде максимално задоволен од сè, под услов да не си замислил дека ќе му го подарите токму тоа.

Риби

Романтичари по душа, Рибите ќе го ценат сето подарено од срце и душа. Парфемите, најскапите шишиња со алкохол не им се по вкусот, бидејќи би сметале дека тоа е подарок за „одбивање“ на броеви. Направете им стилски албум со сите ваши слики или им го подарете омиленото милениче.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО