Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

НОВА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО МАКЕДОНИЈА: Eве каде има најмногу снег во моментов!

-Реклама-

На Попова Шапка има снежна покривка од 13 сантиметри.

Реклама
-Реклама-

Утрово е променливо облачно, во делови од Скопската Котлина магливо. Дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

-Реклама-

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови со услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне со повремен дожд. Максималната температура ќе достигне 14 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

НОВА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО МАКЕДОНИЈА: Eве каде има најмногу снег во моментов!

Реклама

На Попова Шапка има снежна покривка од 13 сантиметри.

Утрово е променливо облачно, во делови од Скопската Котлина магливо. Дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови со услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне со повремен дожд. Максималната температура ќе достигне 14 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО