Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Нова цена на горивата од полноќ

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика на 12 февруари треба да донесе одлука за нови цени за горивата, вообичаено како и секој понеделник.

Реклама
-Реклама-

А ова се актуелните цени на бензините:

-Реклама-

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82.5 ден/л

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Нова цена на горивата од полноќ

Реклама

Регулаторната комисија за енергетика на 12 февруари треба да донесе одлука за нови цени за горивата, вообичаено како и секој понеделник.

А ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82.5 ден/л

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО