Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Од полноќ се зголемуваат цените на горивата во Македонија

-Реклама-

Од полноќ поскапуваат горивата од пола до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Реклама
-Реклама-

Еуросупер БС-95 поскапува за пола денар и ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуроспер БС-98 поскапува за еден денар и од полноќ новата цена ќе биде 83,50 ден/литар.

-Реклама-

Дизелот поскапува за денар ипол и тој ќе се продава по цена од 79,50 ден/лит.

За пола денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 76,50 ден/лит.

Се намалува и цената на Мазутот М-1 НС за 0,620 ден/кг, во однос на

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Од полноќ се зголемуваат цените на горивата во Македонија

Реклама

Од полноќ поскапуваат горивата од пола до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС-95 поскапува за пола денар и ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуроспер БС-98 поскапува за еден денар и од полноќ новата цена ќе биде 83,50 ден/литар.

Дизелот поскапува за денар ипол и тој ќе се продава по цена од 79,50 ден/лит.

За пола денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 76,50 ден/лит.

Се намалува и цената на Мазутот М-1 НС за 0,620 ден/кг, во однос на

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО