Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

22-годишен маж пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција

-Реклама-
-Реклама-

22-годишен жител на струшко пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција.

Реклама

– На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа, соопшти МВР.

-Реклама-

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

22-годишен маж пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција

Реклама

22-годишен жител на струшко пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција.

– На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа, соопшти МВР.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО