Friday, February 23, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Трагедија во Македонија: 44-годишен маж загина во сообраќајна несреќа

-Реклама-

44-годишен кавадарчанец го загуби животот вчера откако со возилото „фолксваген голф“ удрил во банкината до коловозната лента.

Реклама
-Реклама-

Како што соопшти МВР, несреќата се случила претпладне околу 11:15 часот на автопатот „Пријателство“ во правец од Велес кон Градско во близина на исклучокот за село Караслари, велешко.

-Реклама-

-Патничко возило ,,фолксваген голф” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.И.(44) од Кавадарци, удрило во заштитна ограда од коловозот. Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил возачот и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде била констатирана смрт, велат од полицијата.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: 44-годишен маж загина во сообраќајна несреќа

Реклама

44-годишен кавадарчанец го загуби животот вчера откако со возилото „фолксваген голф“ удрил во банкината до коловозната лента.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила претпладне околу 11:15 часот на автопатот „Пријателство“ во правец од Велес кон Градско во близина на исклучокот за село Караслари, велешко.

-Патничко возило ,,фолксваген голф” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.И.(44) од Кавадарци, удрило во заштитна ограда од коловозот. Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил возачот и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде била констатирана смрт, велат од полицијата.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО