Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

Полициско возило удри во 74-годишна жена

-Реклама-
-Реклама-

На 12.02.2024 во 14.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јани Лукровски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, удрило во Л.С.(74) од Скопје, информира МВР.

Реклама

Во незгодата, Л.С. се здобила со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

-Реклама-

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Полициско возило удри во 74-годишна жена

Реклама

На 12.02.2024 во 14.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јани Лукровски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, удрило во Л.С.(74) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата, Л.С. се здобила со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО