Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Пожар во Ист Гејт- на терен повеќе пожарни

-Реклама-

Пожар утрово избувнал во трговскиот центар Ист Гејт во Скопје. Според неофицијални информации се запалила вентилација во еден од рестораните, пренесува Press24.

Реклама

Според информациите кои ги доби Press24 од пожарникарската служба, на терен биле испратени 3 возила кои веднаш интервенирале. Акцијата на пожарникарите е во тек.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Пожар во Ист Гејт- на терен повеќе пожарни

-Реклама-

Пожар утрово избувнал во трговскиот центар Ист Гејт во Скопје. Според неофицијални информации се запалила вентилација во еден од рестораните, пренесува Press24.

Реклама

Според информациите кои ги доби Press24 од пожарникарската служба, на терен биле испратени 3 возила кои веднаш интервенирале. Акцијата на пожарникарите е во тек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО