Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца загинати и петмина повредени во тешката сообраќајка

-Реклама-

Две лица загинаа, а пет се повредени во тешка соообраќајна несреќа која денеска околу 12:30 часот се случила на експресниот пат А3 Кочани Штип во близина на с.Чешиново.

Реклама

Според првичните информации на МВР, во несреќата учествувале три возила.

-Реклама-

-Сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко моторно возило „голф“ со кочански регистарски таблици, патничко моторно возило „сеат“ со скопски регистарски таблици и „цитроен“ со винички регистарски таблици. На местото на несреќата починале две лица, смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Кочани, велат за Курир од МВР.

-Реклама-

Во несреќата, првично, со повреди се здобиле пет лица кои се пренесени во Кочанската болница.

Увидот на местото на несреќата во присуство на јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кочани е во тек.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца загинати и петмина повредени во тешката сообраќајка

-Реклама-

Две лица загинаа, а пет се повредени во тешка соообраќајна несреќа која денеска околу 12:30 часот се случила на експресниот пат А3 Кочани Штип во близина на с.Чешиново.

Реклама

Според првичните информации на МВР, во несреќата учествувале три возила.

-Сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко моторно возило „голф“ со кочански регистарски таблици, патничко моторно возило „сеат“ со скопски регистарски таблици и „цитроен“ со винички регистарски таблици. На местото на несреќата починале две лица, смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Кочани, велат за Курир од МВР.

Во несреќата, првично, со повреди се здобиле пет лица кои се пренесени во Кочанската болница.

Увидот на местото на несреќата во присуство на јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кочани е во тек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО