Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

TAГА: На само 39 години почина ќерката на ексградоначалникот и актер, Владимир Талевски

-Реклама-

Голема трагедија во семејството на поранешниот градоначалник на Општина Битола Владимир Талевски.

Реклама

Марија Талеска-Мурговска, ќерката на ексградоначалникот на Битола и актер, Владимир Талески, почина на 39-годишна возраст.

-Реклама-

Во моментов нејасни се причините за смртта. Таа живееше во Битола и имаше семејство и дете.

-Реклама-

Талевски е во прилепскиот затвор каде издржува казна затвор во случајот „Транспортер“.

Нејзините пријатели и сограѓани се опростуваат од неа и на социјалните мрежи.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

TAГА: На само 39 години почина ќерката на ексградоначалникот и актер, Владимир Талевски

-Реклама-

Голема трагедија во семејството на поранешниот градоначалник на Општина Битола Владимир Талевски.

Реклама

Марија Талеска-Мурговска, ќерката на ексградоначалникот на Битола и актер, Владимир Талески, почина на 39-годишна возраст.

Во моментов нејасни се причините за смртта. Таа живееше во Битола и имаше семејство и дете.

Талевски е во прилепскиот затвор каде издржува казна затвор во случајот „Транспортер“.

Нејзините пријатели и сограѓани се опростуваат од неа и на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО