Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Какво време не очекува до крајот на оваа седмица?

-Реклама-

До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со појава на мала до умерена облачност, особено во недела.

Реклама

Како што најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, од почетокот на следната седмица ќе има услови за слаб локален дожд.

-Реклама-

Времето денеска сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

-Реклама-

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од северен правец, со температура до 13 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Какво време не очекува до крајот на оваа седмица?

Реклама

До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со појава на мала до умерена облачност, особено во недела.

Како што најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, од почетокот на следната седмица ќе има услови за слаб локален дожд.

Времето денеска сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од северен правец, со температура до 13 степени.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО