Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Силен земјотрес утрово ја погоди Турција

-Реклама-

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Реклама

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

-Реклама-

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Силен земјотрес утрово ја погоди Турција

-Реклама-

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Реклама

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО