Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Пожар спроти Ист Гејт – пожарните на терен

-Реклама-

Пожар утринава избувнал во напуштена куќа позади хотел во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје.

Реклама

На терен се две противпожарни возила и шестмина пожарникари кои интервенираат на гасење на пожарот.

-Реклама-

Дел од медиумите објавија дека пожарот се случил во хотел „Вип“ во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“, но командирот на скопската противпожарна бригада вели дека не гори хотелот, туку напуштена куќа позади него.

-Реклама-

Засега нема информации за повредени лица, а најверојатно причинета е само материјална штета.

Пријавата за пожарот била добиена во скопската противпожарна бригада утринава околу 8 часот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Пожар спроти Ист Гејт – пожарните на терен

-Реклама-

Пожар утринава избувнал во напуштена куќа позади хотел во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје.

Реклама

На терен се две противпожарни возила и шестмина пожарникари кои интервенираат на гасење на пожарот.

Дел од медиумите објавија дека пожарот се случил во хотел „Вип“ во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“, но командирот на скопската противпожарна бригада вели дека не гори хотелот, туку напуштена куќа позади него.

Засега нема информации за повредени лица, а најверојатно причинета е само материјална штета.

Пријавата за пожарот била добиена во скопската противпожарна бригада утринава околу 8 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО